CCC Member-Guest Friday pairings

he following are Friday, Aug. 6 pairings for the 52nd Annual Canasawacta Country Club Men’s Member-Guest. Pairings are for 8 a.m. and 1:30 p.m. shotgun starts:

Friday, 8 a.m.

1A

Tim Carson-Scott Seiler; Bryan Smith-Todd Seiler.

2A

Dave Adsit-Jeff Case; Kevin Nial-Mark Christopherson.

3A

Mike Ferrarese-Jason Mirabito; Leigh Baldwin-Al McClymonds.

4A

J.R. Huhtala-J.E. Huhtala; P. Dowdall-D. Huhtala.

5A

R. Ferris-G. Muserallo; G. Bennett-F. Brown.

6A

D. Dietrich-M. Dietrich; J. Sergio-D. Stanton.

7A

W. Emmons-M. Emmons; J. Todd-D. Eisele.

8A

T. deCordova-C. Hartigan; K. Islemoe-P. Islemoe.

9A

R. Clarkson-D. Tacinelli; C. Collier-D. Philipson.



10A

J. Zieno-M Teller; B. Tenney-T. Driscoll.

11A

P. O’Connor-T. Manwarren; G. Wheeler-J.R. Leonhardt.

12A

S. Aikins-M. Maine; M. McCormack-K. Perez.

13A

T. Ryan-L. Giordano; T. Corey-M. Hawkins.

15A

C. Wightman-B. Potter; D. Cevasco-B. Parker.

16A

B. Crandall-B. Loomis; D. Georgia-J. Ross.

17A

L. DeMott-M. Moore; J. McCumiskey-J. Godfrey.

18A

E. Burrell-R. Roswick; K. Rivenburgh-J. Rivenburgh.

Friday, 1:30 p.m.

1A

M. Matott-R. Lathrop; D. Kelly-J. Walton.

1B

A. Hannan-D. Coggins; B. Hannan-M. Schultz.

2A

B. Flanagan-D. Comer; J. Mitchell-T. Flanagan.

3A

N. Brunick-P. Brunick; D. Cappadonia-B. Farrow.

4A

S. McCredy-M. Meade; B. Adsit-B. White.

4B

M. Beadle-D. Shepler; T. Ryan-T. Hall.

5A

T. Mirabito-K. Stewart; S. Testani-E. Halaquist.

5B

M. Ryan-B. Ryan; J. Morris-B. Boyer.

6A

D. Wilson-J. Gutosky; B. Branham-M. Branham.

6B

K. Walsh-T. Sutton; J. McIntyre-M. Morse.

7A

B. Natoli-T. Sommer; T. Franck-T. Wysor.

7B

M. Flanagan-E. Larkin; J. Bennett-S. Seiler Jr.

8A

P. Flanagan-D. True; T. Borfitz-T. Kozlowski.

9A

J. Bennett-B. Loomis; H. Myers-M. Conklin.

10A

L. Skillin-J. Gorski; C. Maynard-C. Cleveland.

10B

P. Eaton-K. Benjamin; B. Ziegler-R. Mackintosh.

11A

J. Loftus-B. Hagen; J. Wysor-J. Schuhart

12A

S. Leibundgut-T. Rech; J. Kelly-D. O’Brien.

13A

P. Somich-S. Somich; M. Janitz-J. James.

13B

T. Porack-B. Harmon; P. Ryan-J. Ryan.

14A

G. Haskell-C. Haskell; B. Beadle-J. Rice.

15A

H. Skillin-B. Berry; M. DeMellier-G. Gelsomin.

15B

D. Caesar-G. Caesar; D. Eaton-J. Rivenburg.

16A

J. Brillinger-D. Lowe; D. Martin-T. Dixon

16B

T. Hagenbuch-E. Holmquist; J. Gutosky-N. Gutosky.

17A

L. Yerton-S. Bennett; T. Porack-S. Porack.

18A

G. Binelli-S. Labor; T. Diorio-J. Derecola.

18B

J. Swertfager-L. Shaheen; T. Clarke-J. Cola.

Today's Other Stories



© 2014 Snyder Communications/The Evening Sun
29 Lackawanna Avenue, Norwich, NY 13815 - (607) 334-3276
We're on Facebook